Yüzer Döşeme Levhası

Mega Yalıtımlı Yüzer Döşeme Levhası; Binaların zemin kaplamalarında, iki kat beton arası şap altı döşemelerinde, titreşim kaynaklı temellerin altında, açık geçişli döşemelerde ısı, ses ve titreşim yalıtımı amacıyla üretilmiş taşyünü levhadır.

Kullanım Alanları

Mega Yalıtım Taş Yünü, yüksek performanslı ısı ve ses yalıtımı sağlamasının yanı sıra yangına karşı direnci de oldukça yüksektir.


Stok ve Saklama Koşulları

  • Mümkünse malzemeler kapalı ortamda, az eğimli, sudan korunmuş, düz ahşap bloklar üzerine istiflenmelidir. Paletler üst üste istiflenmemelidir.
  • Açık ortamda istiflenmesi durumunda hava akımını kesmeyecek ve sudan korumak için havuz oluşturmayacak şekilde üzeri naylon veya branda ile örtülmelidir. Çarşaflar sudan korunduğu gibi güneşten de korunmalıdır.
  • Malzemeler paketler halinde; şantiyede veya çatıda mümkünse vinç kullanılmalıdır. Palet ebatları ve ebatları değişiklik gösterdiği için uygun forklift veya vinç seçilmelidir.
  • Paletler vinç ile taşınacaksa kesinlikle çelik veya zincir halatlar kullanılmamalı, yassı halatlar (naylon, kenevir, ipek) tercih edilmelidir. Halatların geldiği yerlere tahta takozlar yerleştirilmeli ve kenarları korunmalıdır. Takozlar paletlerden 3,5 cm taşmalıdır.