Ara Bölme Levhası

Mega Yalıtım Taşyünü Ara Bölme  Levhası hafif bölme duvar sistemlerinde ses ve ısı yalıtımı sağlayarak “A1 asla yanmaz” sınıfında olduğundan yangın güvenliği amaçlı kullanılmaktadır.

Mega Yalıtım Taşyünü ara bölme duvar yalıtım levhası kullanılarak bölme duvarlarda yalıtım maksimize edilerek akustik performans, yangın güvenliği ve akustik yalıtım sağlanmaktadır. Bölme Levhalar; Siyah cam tülü , sarı cam tülü , alüminyum folyolu veya folyosuz olarak sunulmaktadır.

Kullanım Alanları

Mega Yalıtım Çözümleri tarafından ara bölme duvar sistemlerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş mineral yün yalıtım levhasıdır.

Mega Yalıtım Taş Yünü, yüksek performanslı ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanı sıra yangına karşı çok yüksek dayanıma sahiptir.


Stok ve Saklama Koşulları

  • Mümkünse malzemeler kapalı ortamda, az eğimli, sudan korunmuş, düz ahşap bloklar üzerine istiflenmelidir. Paletler üst üste istiflenmemelidir.
  • Açık ortamda istiflenmesi durumunda hava akımını kesmeyecek ve sudan korumak için havuz oluşturmayacak şekilde üzeri naylon veya branda ile örtülmelidir. Çarşaflar sudan korunduğu gibi güneşten de korunmalıdır.
  • Malzemeler paketler halinde; şantiyede veya çatıda mümkünse vinç kullanılmalıdır. Palet ebatları ve ebatları değişiklik gösterdiği için uygun forklift veya vinç seçilmelidir.
  • Paletler vinç ile taşınacaksa kesinlikle çelik veya zincir halatlar kullanılmamalı, yassı halatlar (naylon, kenevir, ipek) tercih edilmelidir. Halatların geldiği yerlere tahta takozlar yerleştirilmeli ve kenarları korunmalıdır. Takozlar paletlerden 3,5 cm taşmalıdır.