Taşyünü Teknik Ürünler

Klima Levhası
Prefabrik Boru İzolasyonu


Klima ve havalandırma kanallarının ses yalıtımı ve dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılan, bir yüzü alüminyum folyo kaplı taşyünü levha.

Mega Yalıtım Taşyünü Prefabrik Boru; Alüminyum folyolu veya folyosuz kullanılan sanayi ve tesisat borularında ısı tasarrufu, yangın yalıtımı ve akustik titreşim yalıtımı amacıyla kullanılır.

Kullanım Alanları

Mega İzolasyonTaş Yünü Prefabrik Boru uygulanacak yüzeyin çapına göre seçilir, kesiğinden açılır ve birleşim yerlerinde boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilir..


Stok ve Saklama Koşulları

  • Mümkünse malzemeler kapalı ortamda, az eğimli, sudan korunmuş, düz ahşap bloklar üzerine istiflenmelidir. Paletler üst üste istiflenmemelidir.
  • Açık ortamda istiflenmesi durumunda hava akımını kesmeyecek ve sudan korumak için havuz oluşturmayacak şekilde üzeri naylon veya branda ile örtülmelidir. Çarşaflar sudan korunduğu gibi güneşten de korunmalıdır.
  • Malzemeler paketler halinde; şantiyede veya çatıda mümkünse vinç kullanılmalıdır. Palet ebatları ve ebatları değişiklik gösterdiği için uygun forklift veya vinç seçilmelidir.
  • Paletler vinç ile taşınacaksa kesinlikle çelik veya zincir halatlar kullanılmamalı, yassı halatlar (naylon, kenevir, ipek) tercih edilmelidir. Halatların geldiği yerlere tahta takozlar yerleştirilmeli ve kenarları korunmalıdır. Takozlar paletlerden 3,5 cm taşmalıdır.